Barış Aydın

Türk iş dünyasının genç temsilcilerinden Barış Aydın, 1975 yılında Ankara’da, işçi bir ailenin 6 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan Aydın; bir yandan eğitimini sürdürürken, aile bütçesine katkıda bulunmak için çok küçük yaşlardan itibaren çalışma hayatına atıldı. Çalışkanlığı, dürüstlüğü ve insan ilişkilerindeki başarısıyla iş hayatında hızlı bir yükseliş yakalayan Aydın, iş hayatının tüm yoğunluğuna karşın uzaktan eğitimle Preston Üniversitesi’nde; lisans eğitimini işletme dalında, yüksek lisans eğitimini ise işletme yönetimi konusunda tamamladı. York Üniversitesinde ise işletme yönetimi doktora derecesi aldı.

Profesyonel iş yaşamına gayrimenkul sektörüyle giriş yapan Barış Aydın, 2004 yılında kurduğu ilk firması Barışkent Yatırım Projeleri, ülkemizde “Küresel İlkeler Sözleşmesi”ne imza atan ikinci gayrimenkul firması oldu. Türkiye’de sayısız gayrimenkul projesini başarıyla yürüten Barış Aydın; 2010 yılında BA Grup adıyla ikinci şirketini kurarak inşaat sektörüne adım attı.

Dünyadaki sosyal, siyasi ve toplumsal hareketleri yakından takip eden Aydın, Ankara’da toplumun korunmaya muhtaç kesimlerine (kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler) yönelik pek çok sosyal sorumluluk projesinde aktif rol alarak; eğitim, kültür ve spor etkinliklerine destek vererek, birçok kuruluş, vakıf ve dernekten üstün hizmet ve gönül ödülleri aldı. Ankara’da çocuklardan gençlere, kadınlardan yaşlılara kadar birçok etkinlik ve faaliyetler yaparak Ankaralıların gönlüne girdi.

Barış Aydın iş hayatındaki başarılarıyla pek çok insana istihdam sağlarken, Ankara’da birçok kurum ve kuruluşla ortak geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de, toplumun her kesimine ulaşarak, farklı kültür, politik, sosyo – ekonomik yapıdaki insanların ortak takdirini kazandı. Lider ve öncü kişiliği iş camiasında, alçakgönüllülüğü ve birleştirici yapısı ise toplumda, onu çok saygın bir yere taşıdı.

Ülke sporu ve sporcusunun gelişmesi için; başta Ankara Fenerbahçeliler Derneği Asbaşkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, MKE Ankaragücü Spor Kulübü Asbaşkanlığı ve Kongre Üyeliği, Gençlerbirliği Spor Kulübü Kongre Üyeliği görevlerinde bulundu.

Barış Aydın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı, Haziran 2015 ve Kasım 2015 milletvekili seçimlerinde ise AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayı oldu. Aydın, seçim sürecinde herkesi kucaklayan çalışmaları ve Ankara’yı modern bir dünya başkentine dönüştürecek projeleriyle büyük sevgi ve takdir kazandı. Seçim dönemlerinde üniversitelerle iş birliği yaparak insan odaklı, yenilikçi, projeleriyle ön plana çıktı. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Parti teşkilatının vermiş olduğu görevi, layığıyla yerine getirmek için gecesini gündüzüne katarak, kapı kapı dolaşarak, oluşturduğu çok donanımlı ve deneyimli bir ekiple, “1 oy 1 oydur” prensibiyle zorlu bir seçim sürecinden iz bırakarak çıktı. Barış Aydın 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde ise AK Parti Ankara 3. Bölge milletvekili adayıdır.

Ekonomik, sosyal ve kültürel projelerle iş dünyası ile Ankaralıların devamlı gündeminde olan Barış Aydın, bürokrasi ve siyasetin başkenti olarak bilinen Ankara’yı Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden birisi haline getirmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

Barış Aydın; evli olup, 3 çocuk babasıdır.

İletişime Geç

info@sizinalanadiniz.com